SPOTKANIE RZECZOZNAWCÓW I KIEROWNIKÓW LABORATORIÓW

W dniach 19 – 20 kwietnia 2007 r. w Izbie Bawełny w Gdyni odbyło się spotkanie rzeczoznawców i przedstawicieli laboratoriów, na którym zaprezentowane zostały nowe – pozyskane w marcu br.oficjalne standardy dla  średniowłóknistej bawełny uzbeckiej oraz akualne  uniwersalne amerykańskie standardy dla bawełny Upland. Podczas spotkania omawiane były najważniejsze aspekty oceny bawełny, a także omówiona została sytuacja na światowym i polskim rynku bawełny. 

Przedstawione zostały również dwie prezentacje: „System do pomiaru właściwości włókien, taśmy i przędzy – ITRU Fibre Tester UAK-1” – Prof. Iwona Frydrych (Politechnika Łódzka), a także „Rynek bawełny na świecie i w Polsce – kwiecień 2007” – A. Drożdż (Izba Bawełny w Gdyni). 

W drugim dniu spotkania odbył się wspólny trening klasyfikacji prób bawełny różnego pochodzenia, podczas którego wyniki klasyfikacji uzyskane metodą organoleptyczną porównane zostały z wynikami badań na linii HVI w Laboratorium IB . 

W spotkaniu uczestniczyło 19 osób. 

W dniu 19 kwietnia 2007 r. odbyło się posiedzenie Komisji Notowań Różnic Wartościowych, na którym ustanowione zostały Różnice Wartościowe No 1/2007.

© Copyright - Izba bawełny