Konkurs


doc  Ogłoszenie 2023

doc  Regulamin

doc  Formularz Zgłoszeniowy 2023

doc  Skład Kapituły Konkursu

doc  Zalacznik_Nr_2 – RODO

 

LAUREATKI IX EDYCJI KONKURSU IM. PROFESORA WITOLDA ŻURKA
W ramach tegorocznej edycji Konkursu im. Profesora Witolda Żurka na najlepszą pracę dyplomową o tematyce włókienniczej Kapituła Konkursu przyznała:
I miejsce Pani Ewelinie Fryc za pracę pt.: „Komunikat społeczny w ubiorze. Projekt i realizacja kolekcji ubioru i plakatu” napisaną pod kierunkiem: dr inż. Magdaleny Owczarek , dr Anny Szumigaj-Badziak
II miejsce Pani Monice Kawełczyk za pracę pt.: „Projekt materiałowy i konstrukcyjny rękawic typu EVA dla kosmonauty” napisaną pod kierunkiem: prof. dr hab. inż. Izabelli Krucińskiej, dr hab. inż. Ewy Skrzetuskiej

III miejsce Pani Ewie Kaczmarek za pracę pt.: „Wykorzystanie materiałów fotoluminescencyjnych w budowaniu kolekcji ubioru” napisaną pod kierunkiem: dr inż. Magdaleny Owczarek.

Na zdjęciu od lewej: Rektor Politechniki Łódzkiej – Prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik,;. Laureatki Konkursu: pani Ewelina Fryc, pani Monika Kawełczyk i pani Ewa Kaczmarek ; Dziekan Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów – Prof. dr hab. inż. Katarzyna Grabowska oraz Prezes Izby Bawełny w Gdyni – Prof. dr hab. inż. Iwona Frydrych.

Wszystkie tegoroczne laureatki to studentki Politechniki Łódzkiej. Nagrody zostaną wręczone w toku obchodów dorocznego Dnia Politechniki Łódzkiej w dniu 24 maja 2023 r.
Sponsorem nagród jest Izba Bawełny w Gdyni wspierająca kształcenie nowych kadr dla sektora włókienniczego i tekstylno – odzieżowego.

 

VIII EDYCJA KONKURSU IM. PROFESORA WITOLDA ŻURKA ROZSTRZYGNIĘTA!

Decyzją Kapituły Konkursu I miejsce w tegorocznej edycji przyznano:
Pani inż. Ninie Kuryłło za pracę inżynierską pt.: ”Odzież specjalistyczna dla osób dorosłych z zespołem Downa”
Natomiast II miejsce – Panu inż. Michałowi Stępniowi – za pracę inżynierską pt.: ”Wpływ podklejania materiałów odzieżowych wkładami klejonymi na ich układalność wielokierunkową i sztywność zginania”.
Laureaci VIII edycji Konkursu zostali uhonorowani w toku obchodów Dnia Politechniki Łódzkiej w 24 maja 2022r.

 

 

Nierozstrzygnięta VII edycja Konkursu im. Profesora Witolda Żurka/za rok 2020

VII Edycja Konkursu na najlepszą pracę dyplomową o tematyce włókienniczej pozostała nierozstrzygnięta, ponieważ  z powodu zgłaszanych  utrudnień w dostępie do uczelni oraz ograniczeń w prowadzeniu badań  spowodowanych trwającą pandemią COVID-19,  nie wpłynęły prace spełniające warunki Konkursu.

 

Rozstrzygnięcie VI edycji Konkursu im. Profesora Witolda Żurka / za rok 2019:

Kapituła Konkursu  zdecydowała o przyznaniu I miejsca i nagrody pani inż. Katarzynie Cieśli  – za pracę inżynierską  pt.” Odzież ciążowa – projekt i realizacja” napisaną pod kierunkiem  dr  inż. Justyny Pinkos, Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, Instytut Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.

 

Rozstrzygnięcie V Edycji Konkursu im. Profesora Żurka / za rok 2018:

W październiku Izba Bawełny w Gdyni ogłosiła V Edycję Konkursu im. Profesora Witolda Żurka na najlepszą pracę dyplomową o tematyce włókienniczej. Zgodnie z Regulaminem do Konkursu mogą przystąpić absolwenci studiów wyższych I-go lub II-go stopnia polskich uczelni publicznych i niepublicznych, którzy obronili pracę dyplomową o tematyce włókienniczej w okresie nie dłuższym niż 12 miesięcy przed terminem ogłoszenia konkursu.

Kapituła Konkursu  zdecydowała o przyznaniu I miejsca i nagrody pani mgr inż. Dominice Kamińskiej  – za pracę magisterską  pt.” Analiza właściwości technologicznych i użytkowych tkanin z udziałem włókien sojowych” napisaną pod kierunkiem  dr hab. inż. Małgorzaty Matusiak,  Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, Instytut Architektury Tekstyliów, Zakład Odzieżownictwa i Tekstroniki Politechniki Łódzkiej.
Nagroda zostanie wręczona 24 maja br. podczas uroczystości zorganizowanych z okazji Dnia Politechniki Łódzkiej.

 

Rozstrzygnięcie IV edycji Konkursu im. prof. Witolda Żurka / za rok 2017:

W dniu 24 maja 2018 r. w toku uroczystości z okazji dnia Politechniki Łódzkiej odbyło się wręczenie nagrody za zajęcie 1 miejsca w IV edycji Konkursu im. Prof. Witolda Żurka na najlepszą pracę dyplomową o tematyce włókienniczej obronioną w okresie roku przed terminem ogłoszenia Konkursu.

Kapituła Konkursu  zdecydowała o przyznaniu I miejsca i nagrody pani inż. Gabrieli Kosiuk – za pracę inżynierską „Odzież poprawiająca widoczność na drodze” napisaną pod kierunkiem dr hab. inż. Małgorzaty Matusiak, Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, Instytut Architektury Tekstyliów, Zakład Odzieżownictwa i Tekstroniki Politechniki Łódzkiej.
Nagrodę w imieniu Zarządu Izby wręczył członek Honorowy Izby Bawełny Profesor Tadeusz Jackowski.

 

Rozstrzygnięcie III edycji Konkursu im. prof. Witolda Żurka / za rok 2016:

Pani mgr inż. Pamela Miśkiewicz – za pracę dyplomową magisterską „Wpływ personalizacji odzieży na komfort cieplny użytkowników” napisaną pod kierunkiem dr inż. Agnieszki Cichockiej, na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, specjalność: inżynieria projektowania tekstyliów.

W dniu 24 maja 2017 roku w audytorium im. A. Sołtana PŁ w Łodzi odbyła się uroczysta sesja Senatu z okazji 72. Rocznicy powstania Politechniki Łódzkiej. W toku Sesji odbyła się m.in. uroczystość wręczenia nagród im. prof. Witolda Żurka za najlepsze prace dyplomowe o tematyce włókienniczej.
Nagrody w imieniu Zarządu Izby Bawełny w Gdyni wręczył pan Marcin Granosik, członek Zarządu Izby Bawełny i prezes Textilimpex Sp. z o.o.

20170524_120210

na zdjęciu od lewej:
JM Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak, członek Zarządu Izby Bawełny w Gdyni Marcin Granosik (prezes Textilimpex Sp. z o.o.), inż. Natalia Mateuszak, mgr inż. Pamela Miśkiewicz, prodziekan ds. Nauki PŁ – dr hab. inż. Zbigniew Mikołajczyk.

 

Rozstrzygnięcie II edycji Konkursu im. prof. Witolda Żurka / za rok 2015:

I miejsce: inż. Natalia Mateuszuk – za pracę inżynierską „Analiza eksperymentalna sztywności ściskania i porowatości dzianin dystansowych” napisaną pod kierunkiem dr inż. Katarzyny Pieklak, na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, Katedra Dziewiarstwa, Politechniki Łódzkiej.

II miejsce inż. Mateusz Aniszewski – za pracę inżynierską Wpływ wykończenia przeciwpalnego tekstyliów na ich właściwości użytkowe i estetyczne napisaną pod kierunkiem dr inż. Waldemara Machnowskiego, w Kolegium Towaroznawstwa Politechniki Łódzkiej.

 

Rozstrzygnięcie I edycji Konkursu im. prof. Witolda Żurka / za rok 2014:

I miejsce: inż. Agnieszka Greszka – za pracę inżynierską „Analiza sprawności szwów” napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Iwony Frydrych, na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, Instytut Architektury Tekstyliów, Politechniki Łódzkiej.

II miejsce inż. Sylwia Kowalczyk – za pracę inżynierską „Badania parametrów ciepłochronności wielowarstwowych pakietów odzieżowych” napisaną pod kierunkiem dr hab. inż Małgorzaty Matusiak, na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, Instytut Architektury Tekstyliów, Politechniki Łódzkiej.

W dniu 24 maja 2017 roku w audytorium im. A. Sołtana PŁ w Łodzi odbyła się uroczysta sesja Senatu z okazji 72. Rocznicy powstania Politechniki Łódzkiej. W toku Sesji odbyła się m.in. uroczystość wręczenia nagród im. prof. Witolda Żurka za najlepsze prace dyplomowe o tematyce włókienniczej.
Nagrody w imieniu Zarządu Izby Bawełny w Gdyni wręczył pan Marcin Granosik, członek Zarządu Izby Bawełny i prezes Textilimpex Sp. z o.o.


© Copyright - Izba bawełny