ŚWIATOWY DZIEŃ BAWEŁNY – KONKURS FOTOGRAFICZNY

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Bawełny, którego inauguracja odbędzie się 7 października br. w siedzibie Światowej Organizacji Handlu (WTO) w Genewie, został ogłoszony Konkurs Fotograficzny.

Przesłane na Konkurs prace mają uwiecznić i podkreślić  znaczenie  oraz różnorodność łańcucha dostaw bawełny, dlatego wyodrębniono aż cztery kategorie:

  1. ’Z pola’: ta kategoria obejmuje wszystko, co dzieje się na zwykłej farmie począwszy od obsiania pola, a skończywszy na momencie, kiedy włókno przekracza bramę farmy.
  2.  'Do włókna’: ta kategoria rozpoczyna się przy odziarniarce i obejmuje odziarnianie, logistykę, kontrolę, przędzenie i handel – wszystko, co dzieje się  od odziarniarki po  końcowy produkt.
  3. ’Wyprodukowane z bawełny’: ta kategoria obejmuje wszystkie finalne wyroby wykonane z bawełny jako rośliny, tj. nie tylko z włókna, ale i z łodyg, oleju z nasion i rożnych innych ubocznych produktów.
  4. ’Kobiety w bawełnie’: ta kategoria obejmuje cały łańcuch bawełny i skupia się na ważnej roli, jaką odgrywają kobiety w łańcuchu wartości bawełny i tekstyliów.

 

Organizatorzy Światowego Dnia Bawełny ogłosili, że zwycięscy poszczególnych kategorii Konkursu Fotograficznego zostaną zaproszeni do siedziby WTO, aby wystawić swoje prace.

 

Wszystkie prace konkursowe muszą zostać przesłane drogą mailową na adres: wcd@icac.org do 16 września br.

Światowy Dzień Bawełny Linki:
Ogólne Informacje: https://www.wto.org/english/tratop_e/agric_e/wcd2019_e.htm

Rejestracja (do 20 września br.): https://www.wto.org/english/tratop_e/agric_e/wcd19_reg_e.htm

Konkurs Fotograficzny  (otwarty dla wszystkich): https://bit.ly/2kwVZaE

#WorldCottonDay

© Copyright - Izba bawełny