Biura-WynajemZapytania ofertoweStrefa dla członkówZnak bawełnyOrganizacje międzynarodoweGaleria

Inauguracja Międzynarodowego Roku Włókien Naturalnych (2009)

OFICJALNA INAUGURACJA MIĘDZYNARODOWEGO ROKU WŁÓKIEN NATURALNYCH (2009)

Oficjalna inauguracja Międzynarodowego Roku Włókien Naturalnych (2009) będzie miała miejsce 22 stycznia 2009r. w głównej siedzibie UN Food and Agriculture Organization (FAO) – w Rzymie.

Rok 2009, obfitował będzie w wiele wystaw, konferencji, sympozjów i happeningów poświęconych włóknom naturalnym takim jak: bawełna, wełna, jedwab, włókna łykowe i inne. Najważniejsze z wydarzeń związanych z International Year Of Natural Fibres 2009 (IYNF)  odbędą się w Europie (Niemcy, Szwajcaria, Włochy), w Chinach, w Australii i Nowej Zelandii oraz w USA.

We wrześniu 2009r. odbędzie się, wpisująca się w nurt IYNF, zorganizowana przez  Izbę Bawełny w Gdyni, Politechnikę Łódzką, Instytut Włókien Naturalnych i Instytut Włókiennictwa konferencja „Włókna Naturalne  –  ich atrakcyjność w wielokierunkowym użytkowaniu”.

International Year Of Natural Fibres 2009 poprzez propagowanie włókien naturalnych ma uzmysłowić przemysłowi, rządom, a przede wszystkim konsumentom korzyści wynikające z produkcji i używania włókien naturalnych dla ludzi i środowiska naturalnego.


© Copyright - Izba bawełny