AUTEX 2019 – 19 KONFERENCJA – TEKSTYLIA NA ROZDROŻU

AUTEX został założony w 1994 r. i stanowi stowarzyszenie, w ramach którego około 40 członków, tj. uniwersytetów z całego świata, wymienia się informacjami i wiedzą na najwyższym poziomie o wyrobach tekstylnych oraz sprawach z nimi związanych.
Kluczem do sukcesu jest edukacja, a powiązane z nią badania naukowe gwarantują, że studenci optymalnie skorzystają z najnowszych osiągnięć w nauce i technologii, które przygotują ich do wiodących ról w przemyśle i społeczeństwie XXI w.
Od 2001 r. AUTEX organizuje doroczne międzynarodowe konferencje, podczas których prezentowane są wszystkie najnowsze osiągnięcia w dziedzinie tekstyliów. Co roku biorą w nich udział setki zainteresowanych osób, podkreślając w ten sposób znaczenie tych spotkań dla sektora.

W dniach 11 – 15 czerwca 2019 r. Konferencja AUTEX zostanie zorganizowana w Ghent w Belgii przez Wydział Materiałów, Tekstyliów i Inżynierii Chemicznej Uniwersytetu Ghent. Miejscem spotkania będzie Hotel NH Ghent Belfort.
Jednocześnie AUTEX będzie świętował jubileusz 25-lecia, a “Tekstylia” na Uniwersytecie w Ghent – imponujące 90 lat istnienia.
Podczas Konferencji AUTEX 2019 w centrum zainteresowania będą najnowsze osiągnięcia w dziedzinie tekstyliów i odzieży. Konferencja pokaże dynamizm wielodyscyplinarność współczesnych tekstyliów. Tytuł „Tekstylia na rozdrożu” mówi sam za siebie.

Uniwersytet zaprasza do udziału w konferencji w roli prelegenta. Zainteresowani mogą zgłaszać streszczenia swoich prac od 10 września do 31 grudnia 2018 r.

© Copyright - Izba bawełny