- ZWYCZAJNE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE WALNE ZGROMADZENIE CZLONKOW IZBY BAWEŁNY W GDYNI
W dniu 24 maja 2019 roku w Domu Bawełny w Gdyni odbyły się obrady 78. Zwyczajnego Sprawozdawczo –Wyborczego Walnego Zgromadzenie Członków Izby Bawełny w Gdyni.
Walne Zgromadzenie zatwierdziło Sprawozdanie Zarządu z działalności w roku 2018 oraz sprawozdanie finansowe za rok 2018, przyjęło budżet na rok 2019 i udzieliło Zarządowi absolutorium z wykonania obowiązków w okresie sprawozdawczym 01/01/2018 – 31.12.2018. Ustępujący Prezes Artur Gacek podsumował dwie kadencje, przez które pełnił swoją funkcję pełnił i podziękował wszystkim za owocna współpracę.
- Zwyczajne Sprawozdawczo – Wyborcze Walne Zgromadzenie Członków IB wybrało nowe władze Izby.
W skład Zarządu Izby Bawełny kadencji 2019-2021 weszli:
Iwona Frydrych Wiceprezes
Wojciech Bubrowski Wiceprezes
Tomasz Drozd Członek
Artur Gacek Członek
Anna Garnys Członek
Jacek Jakubiak Członek
Ignacy Józkowicz Członek
Czesław Madejski Członek
Marek Radwański Członek
Jacek Rutkowski Członek
W skład Komisji Rewizyjnej kadencji 2019-2021 weszli:
Leszek Kilanowski Przewodniczący
Anna Kicińka-Jakubowska Członek
Benoit Gaujard Członek
W Uchwale Kierunkowej 78. Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków Izby Bawełny w Gdyni wskazano nowe cele strategiczne, zadania i wartości, jakie Izba będzie realizowała przez najbliższe lata. Obok celów statutowych, Izba będzie wzmacniać swoją rolę jako :
- najważniejszego forum poświęconego bawełnie w Polsce, organizacji łączącej firmy produkujące i handlujące wyrobami bawełnianymi i bawełnopodobnymi,
- organizacji o silnie ukierunkowanej działalności informacyjnej, analitycznej i edukacyjnej dla polskiej branży tekstylno-odzieżowe, w celu analizowania problemów sektora i zmian rynkowych,
- organizacji promującej bawełnę i wyroby bawełniane oraz nowe technologie, podnoszące innowacyjność i konkurencyjność polskiego włókiennictwa,
- stowarzyszenia branżowego, przy którym działający od 1938 roku Sąd Arbitrażowy rozstrzygać może spory handlowe i jakościowe, wynikających z kontraktów kupna-sprzedaży surowców, półfabrykatów oraz gotowych wyrobów tekstylnych i odzieżowych.
- organizacji prowadzącej szkolenia o surowcach i półproduktach włókienniczych, technologii, certyfikacji czy zasadach handlu, a także – wspierającej programy odbudowy szkolnictwa zawodowego i średniego technicznego dla włókiennictwa.