PROMOCJA BAWEŁNY – wykład pt. ”BAWEŁNA A ŚRODOWISKO – FAKTY I MITY”

W dniach 11 i 12 lipca 2019 r. w siedzibie Grupy Kapitałowej REDAN w Łodzi – Właściciela  marek odzieżowych: TOP SECRET, TROLL i DRYWASH odbyło się spotkanie Prezesa Izby Bawełny w Gdyni Jerzego Kotwasa z pracownikami firmy. Pan Jerzy Kotwas wygłosił wykład pt. ” BAWEŁNA A ŚRODOWISKO – FAKTY I MITY’, który  spotkał się z dużym zainteresowaniem. Każdego dnia, w wykładzie udział wzięło ok. 30 osób (kadra zaradzająca, handlowcy i projektanci), którzy z zainteresowaniem wysłuchali informacji nt. aktualnych problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego przez wszechobecne odpady z tworzyw sztucznych, wśród których znaczną część stanowią mikro-plastiki, uwalniane podczas prania wyrobów tekstylno-odzieżowych.

Część prezentacji poświęcona była także problemowi nieprawdziwych informacji nt. zużycia wody i chemicznych środków ochrony roślin do produkcji włókna bawełny, jakie powszechnie funkcjonują w obiegu medialnym, a także uwarunkowań dotyczących upraw bawełny GMO oraz bawełny organicznej.

Spotkanie było realizacją jednego ze strategicznych celów Izby Bawełny w Gdyni, jakim jest szeroka promocja bawełny i innych włókien naturalnych, które od wielu lat przegrywają walkę konkurencyjną z włóknami syntetycznymi na rynku surowców tekstylnych, zmniejszając w nim swój udział.

© Copyright - Izba bawełny