PROJEKT„KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE BEZ CHEMII”

PROJEKT„KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE BEZ CHEMII” (ANG. LIFE ASK REACH) 

Zapraszamy do udziału w projekcie. Jest on realizowany w 13 państwach Unii Europejskiej i finansowany programu LIFE. Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie jest partnerem projektu realizującym działania w Polsce.

Jednym z celów projektu jest współpraca z firmami, aby zapewnić im wsparcie w zakresie przekazywania konsumentom informacji o zawartości w artykułach substancji wzbudzających szczególnie duże obawy (SVHC). Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału.

  1. WYPEŁNIJ ANKIETĘ DLA FIRM

Projekt rozpoczynamy od badania stanu wiedzy i potrzeb firm w całej Unii Europejskiej. Zależy nam też na głosie polskich producentów, sprzedawców i importerów. Dlatego:

uprzejmie prosimy o wypełnienie ANKIETY pod linkiem:  goo.gl/VR2bRN

Wszystkie zebrane dane zostaną wykorzystane jedynie do celów projektu, w sposób zanonimizowany. Wypełnienie ankiety zajmie około 15 minut.

Ankieta obejmuje pytania dotyczące ochrony środowiska, regulacji prawnych i kwestii ekonomicznych. Chcielibyśmy dowiedzieć się, jak Państwa firma podchodzi do kwestii obecności w wyrobach substancji chemicznych budzących szczególnie duże obawy (SVHC). Z góry dziękujemy za udział w ankiecie!

  1. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PROJEKCIE

SVHC są identyfikowane zgodnie z rozporządzeniem REACH w sprawie chemikaliów. Artykuł 33 REACH stanowi, że dostawcy wyrobów zawierających SVHC w stężeniu powyżej 0,1% muszą o tym fakcie informować swoich klientów, a także przekazywać im informacje o tym jak bezpieczne stosować wyroby. Są nimi m.in. odzież, meble, urządzenia elektroniczne i zabawki, oraz każdy inny przedmiot, któremu podczas produkcji nadano określony kształt, powierzchnię, konstrukcję lub wygląd zewnętrzny, co decyduje o jego funkcji w stopniu większym niż jego skład chemiczny.

Nasz projekt oferuje:

  • Poprawę przepływu informacji na temat SVHC między dostawcami i konsumentami;
  • Pomoc dostawcom w wypełnianiu obowiązków wynikających z rozporządzenia REACH;
  • Wspieranie komunikacji w zakresie SVHC w artykułach wzdłuż łańcucha dostaw.

Więcej informacji na temat projektu i o korzyściach dla firm: http://www.ekonsument.pl/chemikalia

lub na stronie międzynarodowej:  http://www.askreach.eu

  1. ZOSTAŃ PIONIERSKĄ FIRMĄ!

Obecnie poszukujemy firm, które chcą zostać pionierami w komunikacji na temat SVHC poprzez przetestowanie wypracowanych w projekcie narzędzi IT. Byłoby nam bardzo miło, gdyby Państwo zechcieli wziąć udział w tej akcji.

Jeśli nasza propozycja jest interesująca dla Państwa firmy i chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o projekcie, prosimy o kontakt z nami!

 

…więcej informacji

Joanna Szabuńko

joanna@ekonsument.pl

© Copyright - Izba bawełny