Inicjatywa upraszczająca certyfikację wyrobów tekstylnych

Marki odzieżowe i detaliści z radością przyjmą inicjatywę International Working Group on the Global Textile Standard (IWG) oraz Textile Exchange  mająca na celu wprowadzenie nowej zharmonizowanej polityki  w odniesieniu do certyfikacji i  jej  zakresu, co zwiększy przejrzystość w łańcuchu dostaw tekstyliów z surowców organicznych.

 

Jest nadzieja, że harmonizacja dokumentów certyfikacyjnych umożliwi użytkownikom, a zwłaszcza kupującym łatwiejsze porównanie i weryfikację informacji odnoszących się do procedur   otrzymywania i zakresu certyfikatów wydawanych zgodnie ze standardami GOTS lub Textile Exchange.

 

Nowe szablony będą posiadały ujednolicony układ, format i tekst zarówno dla rodzajów certyfikatów używanych przez różnych certyfikujących, jak i standardów. Będą musiały być stosowane przez certyfikujących zatwierdzonych przez  GOTS/TE  w odniesieniu do wszystkich certyfikatów wydanych po 01 września 2012.

 

Oczekuje się, że marki i detaliści, którzy kupują certyfikowane towary od różnych dostawców wydane przez różnych certyfikujących i według odrębnych standardów przyjmą to posunięcie jako próbę uproszczenia certyfikacji wyrobów tekstylnych.

 

Scope Certificate wskazuje, że  określone urządzenie jest zarejestrowane jako zdolne do produkcji zgodnie z określonym standardem, podczas gdy Transaction Certificate pokazuje, że określony produkt jest zgodny z określonym standardem.

Zharmonizowane szablony wraz z procedurą ich wydawania znajdują się na stronie   GOTS website

© Copyright - Izba bawełny