Spotkanie z komisarz E. Bieńkowską

W dniu 23 stycznia 2015r., Ministerstwo Gospodarki zorganizowało cykl spotkań przedsiębiorców i przedstawicieli wybranych sektorów gospodarki (handel i dystrybucja, przemysł chemiczny i kosmetyczny, przemysł hutniczy i motoryzacyjny, przemysł tekstylno-odzieżowy, skórzany i meblowy, handel i dystrybucja,) z Komisarz UE E. Bieńkowską oraz Wicepremierem i Ministrem Gospodarki J. Piechocińskim.

Celem spotkań było przedyskutowanie głównych wyzwań i problemów napotykanych przez przedsiębiorców na Jednolitym Rynku UE, a przede wszystkim wskazanie głównych zagadnień z zakresu kompetencji Pani Komisarz Bieńkowskiej jako Komisarz nadzorującej sprawy Jednolitego Rynku i Usług, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MSP w Unii Europejskiej.
W spotkaniu, w ramach panelu: przemysł tekstylno-odzieżowy, skórzany i meblowy oraz sektor handlu i dystrybucji uczestniczyli również przedsiębiorcy, których firmy zrzeszone są w Izbie Bawełny w Gdyni:

  • Artur Gacek, prezes i główny udziałowiec POLONTEX SA, Częstochowa, udziałowiec kilku innych firm branży tekstylnej, Prezes Związku Pracodawców Przemysłu Tekstylnego, członek Zarządu Izby Bawełny w Gdyni;
  • Radosław Klinowski, – Dyrektor Handlowy, ANDROPOL SA, Andrychów;
  • Jacek Jakubiak, współwłaściciel Cotton House Jakubiak s.j., Łódź, członek Zarządu Izby Bawełny w Gdyni;
  • Jerzy Kotwas, Dyrektor Biura Tekstyliów Domowych, Sharda Europe, Pabianice, członek Zarządu Izby Bawełny w Gdyni, były Prezes CICCA (Committee for International Co-operation between Cotton Associations) .

 

Przygotowano materiał wpisujący się w tematykę spotkania pt. „O odbudowę przemysłu tekstylno-odzieżowego i miejsc pracy w Unii Europejskiej”, w którym między innymi sformułowano wnioski i pytania dla Pani Komisarz E. Bieńkowskiej. Opracowanie to wysłane zostało przed spotkaniem do Ministerstwa Gospodarki.

© Copyright - Izba bawełny