WZROST ZAMÓWIEŃ I SPRZEDAŻY MASZYN WŁÓKIENNICZYCH U EUROPEJSKICH PRODUCENTÓW W 2006 ROKU

Znani europejscy producenci maszyn włókienniczych – Rieter i Sauer ogłosili wyniki działalności za 2006 r.. Dzięki azjatyckiemu „boomowi” w sektorze tekstylnym, zwłaszcza w Chinach, w Indiach, w Wietnamie, a także w Turcji – obaj producenci w ubiegłym roku zanotowali rekordowe wzrosty zamówień i sprzedaży kompletnych linii produkcyjnych oraz poszczególnych maszyn i urządzeń. W porównaniu do 2005 r. Rieter’s Textile Systemszanotował wzrost zamówień o 46% do rekordowej kwoty 1,72 miliarda CHF. Sprzedaż osiągnęła również rekordowy poziom 1,40 miliarda CHF, co oznacza wzrost o 30% w porównaniu do 2005r.. Tak dobre rezultaty Rieter osiągnąć mógł dzięki ogromnemu popytowi na kompletne linie produkcyjne, maszyny i urządzenia do przetwarzania włókien ciętych – głównie bawełny i poliestru.

Wzrost zamówień Saurer Textile Solutions w 2006 r. wyniósł 35% do kwoty 1,44 miliarda euro. Sprzedaż wzrosła o 11%, osiągając wartość 1,31 miliarda euro w porównaniu do 1,17 miliarda euro w 2005 r.. Sauer w 2006 r. umocnił swą pozycję na światowym rynku jako wiodący producent kompletnych linii do produkcji włóknin, a jednocześnie sukcesem zakończyło się wprowadzenie do produkcji nowej przędzarki Zinser 360.

Obaj producenci przewidują wzrost własnej produkcji i sprzedaży maszyn włókienniczych w 2007 r., między innymi z powodu kontynuowania rządowej pomocy finansowej udzielanej inwestorom z sektora włókienniczego w Chinach, Indiach i Turcji.

© Copyright - Izba bawełny