V edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile

W dniach 22 – 24 listopada br. w Nadarzynie odbyła się V edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROMOCJA PROJEKTU CELPREG
Jednym z ważnych wydarzeń Targów było dwudniowe Forum Tekstylne. W dniu 23 listopada br. na Forum wystąpiła Dyrektor Izby Bawełny w Gdyni Katarzyna Święcicka z prezentacją promującą realizowany przez Izbę w ramach programu CORNET i współfinasowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, projekt CELPREG „Preimpregnowane laminaty na bazie włókien lnianych do przetwarzania w warunkach niskiego ciśnienia”. Na prezentacji obecni byli przedstawiciele członków Izby, zaproszeni goście oraz uczestnicy targów.

 

 

 

 

 

 

ODKŁAMYWANIE BAWEŁNY NA FORUM TEKSTYLNYM W NADARZYNIE
Jerzy Kotwas – Wiceprezes Izby Bawełny w Gdyni, a jednocześnie członek Międzynarodowego Forum ds. Promocji Bawełny (IFCP) działającego w ramach Międzynarodowego Komitetu Doradczego ds. Bawełny (ICAC), wystąpił z 30 – minutową prezentacją zatytułowaną „Bawełna: prawdy i mity” na Forum Tekstylnym zorganizowanym w toku V edycji Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile w Nadarzynie.
Przedstawiona prezentacja, która spotkała się z dużym zainteresowaniem, była jednym z wielu kroków podjętych przez Izbę w walce z dezinformacjami i mitami o rzekomej „szkodliwości” bawełny, bezkrytycznie powielanymi w wielu artykułach i opiniach, jakie ukazują się w prasie, TV czy na forach internetowych.
Celem prezentacji było również zachęcenie potencjalnych konsumentów do świadomego wyboru odzieży i tekstyliów z włókien naturalnych, a producentów – do systematycznego wdrażania zasad społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

© Copyright - Izba bawełny