Profesor Ryszard Kozłowski wśród Zasłużonych dla Izby Bawełny

W dniu 2 lipca 2021r. w Witaszycach odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Lnu i Konopi, podczas którego Profesor Ryszard Kozłowski został wyróżniony odznaką „Zasłużony dla Izby Bawełny w Gdyni”. Odznaczenie wręczyła Profesor Iwona Frydrych – prezes Izby Bawełny w Gdyni.
 
Profesor Kozłowski całe swoje życie naukowe dedykował włóknom naturalnym stając się w tym zakresie wybitnym ekspertem. Wieloletni dyrektor Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu, aktywnie angażował się w organizację izbowych cyklicznych Międzynarodowych Konferencji Bawełniarskich, jak również aktywnie wspierał nasze Zrzeszenie w przygotowaniach i realizacji Sesji Plenarnej Międzynarodowego Komitetu Doradczego ds. Bawełny ICAC, która odbyła się we wrześniu 2003 r. Gdańsku.
 
Od 1989 r. do dziś Koordynator Międzynarodowej Sieci Badawczej ds. Lnu, Konopi i innych Roślin Włóknistych działającej jako Network FAO w ramach ESCORENA (Europejskiego Systemu Sieci Badawczych w Rolnictwie).
 
Członek wielu światowych i krajowych organizacji badawczych. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za swoje osiągnięcia, między innymi odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2000), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1984), Złotym Krzyżem Zasługi (1979), Srebrnym Krzyżem Zasługi (1971).

© Copyright - Izba bawełny